Elektrik Şebekesinin İşletilmesi

Milas Organize Sanayi Bölgesi Elektrik İşletme Birimimizde; 1 Elektrik Mühendisi görev yapmaktadır.

Milas Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek Sanayi Tesisleri ve OSB’nin hizmet tesislerinin; kaliteli, kesintisiz elektrik alması için gerekli altyapıların projelendirilmesini, ihalesini, uygulama aşamasında ve kontrolünde görev yapan Elektrik Mühendisi uygun fiyata elektrik tedariki, faturalama, arıza, bakım, enerji verimliliği sistemleri konularında da çalışmaktadır.

Katılımcılarının elektrik talepleri için Elektrik Dağıtım Şebekesi altyapısı kurulmuş olup Milas OSB'nin kapasitesi 20 MVA güce kadar tesisi hazırdır. TEİAŞ 36 KV seviyesindeki Fiderlerinden tek devre olarak yüksek gerilim DM'lerine tesisi henüz tamamlanmamış olup ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. ile yapılan anlaşma gereği ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılacaktır.

Günümüzün en önemli konularından biri Sanayi Tesisleri, OSB Hizmet Tesisleri ve Çevre aydınlatmasında enerjinin verimli kullanılmasıdır. Milas OSB, alanında uzman mühendisi ile Enerji Yönetimi hizmeti vermektedir.

Tesis edilmesi planlanan Scada ve enerji yönetim sistemleri ile Elektrik, Su ve Doğalgaz Şebekelerinin işletilmesi, detaylı istatistik bilgilerin edinilmesi, güvenlik kamera ve ihbar sistemleri tesis edilmesi gibi birçok alanda Sanayiciye daha kaliteli hizmet sunulmaya çalışılacaktır.